Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı
Hydrafacial Cilt Bakımı
Dermapen (leke tedavisi,kırışık tedavisi)
Prp (kök hücre, cilt yenileme gençleştirme ve Saç güçlendirme
Mezoterapi
Skar tedavisi
Karbon peeling
Dövme silme
Akne tedavisi
Ben silme
Gençlik Aşısı

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı işlemi öncelikle cildin temizlenmesi, cildin ölü deriden uzaklaştırılması ile başlar. Siyah nokta, akne temizliği gibi işlemlerin ardından cildin kendini daha hızlı yenilemesi için profesyonel serumlar veya güzellik merkezine ait özel karışımlarla cilt derisi desteklenir. Bu işlemlerden önce kişiye uygun ürün ve işlemlerin tespit edilebilmesi için öncelikle bir cilt analizi yapılır. Cilt analizi yapılırken cildinizin sahip olduğu nem oranı, vücudunuzun yağ oranı, ve yüzünüzün yağ oranı, cildinizdeki gözeneklerin durumu varsa kalıtsal veya sonradan gelişen cilt hastalıklarınız gibi bilgilerin alınması önemlidir.

Cilt Bakımı Kimlere Yapılır?

Elastikiyetini kaybetmiş, soluk, nem oranı düşük ciltlere destek amaçlı olarak yapılır. Bu işlemler bütünü daha nemli, daha gergin ve daha canlı bir cilt görünümü sağlar. Cilt bakımı sadece bu amaçlarla yapılmamaktadır. Aşırı yağlı ve akneli cilterin iyileştirilmesinde, güneş lekelerinde, zamanla oluşan lekelerde, skar olarak isimlendirdiğimiz cilt derisinde ki çukurlukların iyileştirilmesinde cilt bakım işlemleri yapılır. Yukarıda saydığımız nedenlerden hiç birisi olmasa bile yaşlanmayı geciktirmek ve daha canlı bir cilde kavuşmak için de düzenli cilt bakımı yaptırılabilir.

Cilt Bakımı Kimlere Yapılmaz? Vücudumuzu baştan sona saran en büyük giysimiz olan cildimiz üç katmandan oluşur. Epidermis, dermis ve subkutis. Derimizin yukarıdan aşağıya saran bu katmanlarına göre bazı hastalıklar vardır. Atopik derimizin aşırı duyarlı ve alerjik olması, kurdeşen, mantar hastalığı, ergenlik sivilceleri, vitiligo, behçet hastalığı ve cüzzam gibi. Bu rahatsızlıklardan biri veya birkaçı sizde varsa öncelikle bu rahatsızlıkların tedavisi için bir doktora danışmalısınız. Tedaviye başlamalı ve doktorunuzun uygun görmesi halinde cilt bakım işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir. Her ne kadar güzellik salonumuzda yapılan işlemler derinin sadece en üst katmanında sınırlı kalsa da bu hastalıklara sahip kişilerin doktorundan onay alması daha sağlıklı olacaktır.

Cilt Bakımını Kimler Yapar?

Profesyonel ürünlerle profesyonel cihazlarla cilt üzerine yapılan işlemlere profesyonel cilt bakımı denir. Bu alanda eğitim almış, alaylı sektör içinde yetişmiş veya bu konuda akademik olarak kendini geliştirmiş kişilerce yapılması cilt bakım hizmetinden alacağınız hizmet kalitesini artıracaktır. Bu konuda bilgili, zorunlu çalışma saatlerini doldurmuş, sertifikalı kişilerce yapılan cilt bakımları danışanların yaşam kalitesini yükseltme de önemli rol oynamaktadır.

Cilt Bakımı Çeşitleri Nelerdir?

Medikal cilt bakımı, hydrafacial derinlemesine temizlik, gözenek temizliği, akne sivilce kurutma işlemleri, leke açma, cilt elastikiyetini artırma, nem kaybını azaltma, kolajen bakım ve karbon peeling ( NdYAG )

Cilt Bakımında Kullanılan Ürünler

Sektörde bu konuda çok fazla ürün ve serum çeşitliliği bulunmaktadır. Sektörde geçirdiğim uzun yıllar süresince bir çok ürün ve serumu deneme şansım oldu. Hem alanında kendini ispatlamış hemde müşteri portföyümün geri bildirimlerine dayanarak markalı ve kendini ispatlamış serumlarla çalışmaktayım. Cilt bakımının en önemli aşamalarından biri olan serum kullanımı aldığınız hizmetin kalitesini büyük ölçüde etkilemektedir.

Cilt Bakımında Kullanılan Cihazlar

Cihazlar; Medikal Cilt bakım cihazı ( elektroliz yöntemi ) , Hydrafacial cilt bakım cihazı, NdYAG karbon lazer cihazı ve su ve ozon buharı cihazlarından oluşmaktadır. Farklı cilt tipleri, danışanların istek ve ihtiyaçlarına göre farklı cihazlar üretilmiştir. Bir cihaz diğerinden daha iyidir diyemeyiz. Uygun cilt tipi ve istekleri bir araya getiren en uygun cihaz ve serum seçimi başarılı sonuç getirecektir.

Diğer Hizmetlerimiz

Open chat
WhatsApp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Tek Tuşla Ara