Manikür – Pedikür

Manikür
Pedikür
Batık Tırnak Tedavisi
Koltuk Altı Beyazlatma
Bikini Bölge Beyazlatma

Manikür & Pedikür Nedir?

İsim kökenleri latinceden gelen manikür & pedikür kısaca el, ayak bakımı ve tırnak bakımı olarak açıklanabilir. Yıllar boyunca klasik yöntemlerle tırnak şekillendirmede süre gelen bakım işlemini tamamlamak için bu sözcükler kullanılmaya başlanmıştır. Yıllar öncesinden başlayan bu süreç günümüzde daha estetik görünmek ve bakımlı tırnaklara sahip olmak için yapılır. Bakımlı olan erkek ve kadınların birçoğu ellerini daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için manikür ve pedikür yaptırır.

Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır?

Manikür & Pedikürün üç çeşiti vardır. Danışanın tercihine ve tırnaklarının durumuna göre kuru manikür & pedikür, sulu manikür & pedikür ve c vitamini protein içerikli manikür & pedikür olmak üzere üç çeşittir. İşleme başlarken tırnak şekli verildikten sonra tırnak etlerimizi yumuşatıp tırnak kenarlarındaki ölü deriyi ve şeytan tırnaklarımızı temizleyip el ayak bakım larımızda kullandığımız serumu, vücut peeling ve nemlendirici yardımıyla   epidermis tabakasına masaj yöntemiyle uygulayarak işlemin tamamlanmasıdır.

Sağlık ve görünüm açısından tırnak bakımı oldukça önemlidir. Daha zarif bir görüntü isteniyor manikür işlemi yaptırmak gerekmektedir. Manikür işlemi yapılırken ölü deriler alınıp tırnaklara şekil verildiğinde tırnakların daha zarif durmasını sağlar.

Manikür tırnak ve el bakımının yapılması, derinlemesine temizliğinin yapılması cildimizin nemlendirilmesi gibi ellerimizin nemlendirilmesi de oldukça önemlidir.

Manikürü & Pedikürü Kimler Yapar?

Manikür & Pedikür yaparken uzman kişiler tarafından yapılması önerilir. Bu noktada oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Yanlış bir şekilde derin kesilen etlerin ardından morarma etlerin kopması, kan kaybına bağlı olarak uyuşma ve damar yırtılması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Uzmanlarımız tırnak üzerinde bulunan şekil bozukluklarının  iç organlarında problemlemlerin olduğunu söylemektedir. Bazen iç organlarımızda romatizmal hastalıkların  kalp karaciğer  ve akciğer hastalıkların sebeplerini uyarmaktadır.

Tırnaklarımız, Elimiz ve İç Dünyamız

Tırnaklarımız aslında göründüğünden daha fazla şeyler anlatır bizlere. Bakımlı bir tırnak ve bakımlı bir el canlılığı, gençleşmeyi ve güzel görünmeyi aktarır karşı tarafa. Bakımlı ellerin aynı zamanda kişinin iç dünyasında pozitif bir etki yaptığına inanıyoruz. Ellerini kullanarak hayatını kazanan her insan gibi günümüzün çoğunu aslında farkında olmadan onlara bakarak geçiriyoruz. Bu nedenle elimize gereken özeni ve değeri vermemiz gerektiğini düşünüyoruz.

Batık Nedir? Batık Nasıl Oluşur?

Batık tırnak genelde baş parmakta cilde tamamen gömülmüş bir şekilde görülmektedir. Tırnağın tırnak yatağına doğru uzandığı acı verici ve günlük hayatı etkilediği bir durumdur. Tırnak batması herhangi bir işlem yapılmadığı takdirde tırnak yatağının çevresi veya altında enfeksiyonla sonuçlanır. Tırnak batması sürekli ayakta kalan ve ayakları terleyen kişilerde daha fazla görülmektedir. Yanlış tırnak kesimleri, futbol oynayan kişilerde, yaşlanmaya bağlı olarak, kalınlaşan tırnaklarda, yanlış ayakkabı tercihlerinde meydana gelmektedir.

Tırnak Mantarı Nedir?

Bir enfeksiyon türü olan tırnak mantarının diğer tırnaklara sıçraması mümkündür. Tırnak mantarı kişide ağrı ve rahatsızlık meydana getirir ve günlük hayatını etkileyebilir. Tırnak mantarı başlamış bir el veya ayakta mantarın yok edilmesi uzun bir sürece yayılabilir. Ellerin ve ayakların sürekli nemli kalması tırnak mantarı riskini daha çok arttırmaktadır. İş hayatınızda sürekli sıcak ve nemli ayakkabıların kullanımında mantarların gelişebildiği bilinmektedir.

Manikür & Pedikür Kimlere Yapılır?

Periyodik olarak yaptığımız profesyonel bir işlemdir tırnakların güzel ve sağlıklı görünmesi için yapılır. Profesyonel bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir aksi takdirde problemler oluşabilmektedir. Herhangi bir zararı yoktur. Daha zarif bir görünüme kavuşmak isteyenler, ellerine ve ayak bakımına değer verenler, ayak sağlığına ve tırnak sağlığına değer verenler, batık tırnak problemi yaşayanlar ve tırnak mantarı problemi yaşayanlar yaptırabilir.

Manikür & Pedikür Kimlere Yapılmaz?

Hepatit gibi bulaşıcı bir hastalığı olan yada kandan kana bulaşan diğer bulaşıcı hastalık riski taşıyan ve bu hastalığa sahip olan kişilere yapılamamaktadır.

 

Diğer Hizmetlerimiz

Open chat
WhatsApp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Tek Tuşla Ara