Dermapen

3D Kıl Tekniği (kaş kontoru)
Kalıcı Eyeliner
Dudak Renklendirme
Dudak Dolgusu
Botox

Dermapen Nedir?

Cilt bakım hizmetleri ve güzel bir cilde sahip olmak insanların yüksek bir prevalansa ve yaşam kalitesi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Akne izlerinde yani skar dediğimiz ciltteki çukurluklarda tatmin edici bir sonuç elde etmek için bu zamana kadar birçok yöntem uygulanmış, ancak bunlardan bazıları yüksek maliyetli ve aynı zamanda düşük sonuçlar ve bazı komplikasyonlara neden olmuştur. Dermapen yöntemi ise denenen diğer yöntemlere göre daha az maliyetli ve daha etkili bir yöntemidir. Komplikasyonları kronik bir cilt hastalığınız yoksa yok denecek kadar azdır. Dermapen işleminde cildin en üst katmanına pozitif zarar verilerek cildin kendini yenilemesi sağlanmaktadır. Bu yenileme sürecinde ise kullanılan serum takviyeleri yani devam ürünleri ile bu iyileşme ve yenilenme sürecini hızlandırmaktadır. Danışmanlarımız günlük yaşantısına daha hızlı geri dönebilmektedir. Akne skarlarının iyileştirilmesinde glikolik asit (GA) peeling ve dermapen ile mikro iğneleme her iki işlemin kombinasyonundan oluşan skar iyileştirme yöntemimiz yüksek sonuçlar vermektedir. Süreç sadece güzellik merkezimizde yapılan işlemlerle bitmemektedir. Devam ürünlerinin kullanımı, danışanın yeme, beslenme ve hayat şartlarında bazı değişiklikler yapması işlem sonrası devam eden bir süreci kapsamaktadır. İşlem sonrasında kişilerin özellikle yaz aylarında ciltlerini koruyucu güneş kremleri sürerek korumaları önem arz etmektedir. Yağlı ciltlerin beslenme alışkanlıklarını değiştirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan dermapen işleminde ki verim ve sonuçtaki başarı oranı düşecektir. Dermapen işlemi yapan danışanlarımızdan aldığımız geri bildirimler sonucunda akne skar derecesinde  istatistiksel olarak anlamlı bir düşüş yaşanmıştır. Danışanlarımızın skar izlerinde azalma görülmüştür. Akne izlerinin iyileşme derecesi ile lezyonların süresi ve hastaların yaşı arasında negatif bir ilişki görülmüştür.

Dermapen Nasıl Yapılır?

Temizlenen cilt yüzeyine mikro iğneleme dediğimiz özel iğneli başlıklarla ve bu başlıkların takıldığı bir cihaz ile saniyeler içerisinde deriye birden fazla noktada darbeler verilerek pozitif zararlar verilir. Cilt derisi fizyolojik olarak zarar gördüğünde kendini yenilemek için gerekli maddeleri salgılar ve zarar gören deriyi ölü deri olarak kabul eder. Bu ölü deriyi uzaklaştırarak yani kusturularak yerine yeni deri gelir. Bütün bu süreç içerisinde işlemler özel serumlarlar desteklenir.

Dermapen Kimlere Uygulanır?

Günümüz şartları altında yaşadığımız hava kirliliği, aşırı güneşe maruz kalma ve beslenme şeklimizden bile cildimizi korumamız gittikçe zorlaşıyor. Cildimizde oluşan aknelere bağlı olarak oluşan skarlarda cildimizde kötü bir görüntüye neden olabilir. Her şey yolunda gitse bile yaşlanmaya bağlı olarak hücre yenilemeleri yavaşlıyor ve cildin kendini yenilemesi gittikçe daha uzun zaman alıyor. Yukarıdaki nedenlerden bir veya birkaçına bağlı olarak cildine daha iyi bakmak isteyen herkese uygulanabilir.

Dermapende Kullanılan İğneler

Paslanmaz çelikten üretilmiş, steril ve sadece kişiye özel iğnelerdir.

Diğer Hizmetlerimiz

Open chat
WhatsApp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Tek Tuşla Ara